Kiralama Koşulları

ARAÇ KİRALAMA SÜRELERİ
En kısa araç kiralama süresi 1 gündür. Araç iade gecikmelerinde her ekstra saat için günlük ücretin 1/3'ü alınır.

UZUN SÜRELİ ARAÇ KİRALAMALAR
Uzun dönem kiralama için en az kiralama süresi otuz (30) gündür. Uzun dönem kiralamalar için özel fiyat uygulanır. Kiralama fiyatları ve koşulları ile ilgili bilgi için +90 322 459 0 123 ve +90 532 5880805 no'lu telefonlardan Ergin Car Rental Oto Kiralama Rezervasyon Çağrı Merkezini arayabilirsiniz.

TEK YÖN KİRALAMA
Aracın teslim alındığı şehir ile iade edildiği şehrin farklı olması durumunda tek yön ücreti alınır. Tek yön ücret ayrıntıları için Ergin Car Rental Oto Kiralama Rezervasyon Merkezimizi arayabilirsiniz.

ARAÇ TESLİM ALMA - ARAÇ BIRAKMA SAATLERİ
Tüm ofislerimiz 24 saat hizmet esasına göre çalışmaktadır.

 

HAVA LİMANLARI HİZMET ÜCRETİ
24 Saat kesintisiz hizmet veren Ergin Car Rental Oto Kiralama, Adana Havalimanı kiralık araç teslim ve iade hizmetleri için ekstra ücret talep etmez.

SÜRÜCÜ BELGESİ - KULLANIM YAŞI
En az 23 yaşını doldurmuş 2 yıllık gecerli ehliyet sahipleri olan şahıslar araç kiralayabilir.., Lüks araclarda ise en az 25 yaş yaşını dolmurmuş olma mecburiyeti vardır.

İLAVE SÜRÜCÜ
Kiracı dışında aracın başkası tarafından kullanılabilmesi ancak sürücü belgesi ve kullanım yaşı kurallarına uygun sürücülerin geçerli kimlik ve ehliyetlerinin sözleşmeye kaydı ile mümkündür. Başka kayıt yoksa ve kazanın kaydı olmayan sürücü tarafından yapıldığı tespit edilirse sigortalar geçersiz olur.

FİYATLARA DAHİL OLAN - OLMAYAN HUSUSLAR
Fiyatlara araçların araç bakım giderleri ve rent a car kasko  dahildir. Yakıt, köprü,otoyol ücretleri, trafik cezaları ile ekstra sigortalar , tek yön ücreti, araç teslim etme ve teslim alma ücretleri, bebek koltuğu gibi ekstra talepler fiyatlara dahil değildir.

ÖDEME - DEPOZİT
Sürücünün kendi adına herhangi bir bankanın kredi kartını kullanması zorunludur.
Kira ücretlerinin ödenmesinde geçerli tüm kredi kartları kabul edilir. Mail order formu depozit olarak alınır. Araçların müşteriye teslimi boş depo yakıt ile yapılır, boş depo yakıtla geri alınır, eksik yakıtla yapılan iadelerde yakıt fark ücreti, servis ücreti ilavesiyle talep edilir. 

Erken iade durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. 

Ergin CAR RENTAL FİYAT VE KOŞULLARI İLE TARİFEDE BELİRTİLEN ARAÇ TİPLERİNİ ÖNCEDEN HABER VERMEKSİZİN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR.

TRAFİK CEZALARI
Türkiye'deki trafik yasaları otoyollarda en çok 120km. , şehirlerarası yollarda 90km. ve şehiriçlerinde ise 50km. hıza izin vermektedir. Park ederken PARK YASAĞI işaretlerine uyunuz. Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir. Araç bırakıldıktan sonra Ergin Car Rental'a ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak veya kredi kartı (mail order) ile kiracıdan tahsil edilir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.

RENT A CAR KASKO DURUMU

Araçlarımız rent a car kaskoludur. Muafiyet bedeli uygulanmaktadır. Muafiyet bedeli araç satış fiyatının %5'i ile sınırlıdır.